Janus la Cour (f. Ringkøbing

Lukker 02/12-2024 19:15:00

Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909) Parti fra Ebeltoft Vig. Sign. J. la Cour 96. Olie på lærred. 44×75. Proveniens: ABR auktion 465, 1984 nr. 104.