Christian Benjamin Olsen (f.

Lukker 02/12-2024 19:18:00

Christian Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935) Marine med sejlskibe på havet. Sign. Chr. Benjamin Olsen. Olie på lærred. 60×91. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1204, 2012 nr. 1098.