Lukker 25/11-2024 11:00:00
36 stk. håndklæderinge i børstet stål (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Står i 6230 Rødekro. Klassisk høvlbænk. B: 57 cm. L: 200 cm. H: 87 cm. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Romersk transportamfora af brændt ler, trompetformet rand, hals og krop uden overgang, lange let buet båndhanke. Med trebensstand af jern. Romersk kejsertid. H. 106 cm. Diam. rand 19 cm. Proveniens: Ifølge oplysninger erhvervet i 1960erne i Italien.
Heljä Liukko-Sundström (f. 1938) Plakette af porcelæn, dekoreret med drivtømmer på en flod. Sign. Heljä Liukko-Sundström, Arabia 85. Udført og mærket hos Arabia, Finland. Udført for Enso-Gutzeit Oy. 36×43.
VÆRKTØJSSÆT, Specialværktøjssæt t/trykprøvning af kølere.
Håndklædetørrer, hvid, bredde 50 cm, højde 120 cm, til centralvarme. Ubrugt
1913. Chr. X, 35 øre, orange. Postfrisk marginalblok med nummer 48-N. [ 73 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 160,- DKK
Usigneret Katanaklinge i Shirasaya med Koshirae og papirer med tidlig Edo klinge 62 cm. lang med tydelig Hamon og to huller i anglen. Grebet beviklet med sort bånd med Mokko Gata Tsuba og sortlakeret skede.
VAREBIL, FORD Transit Custom 2.2 TDCi (155 HK) 310 L2 Van. Model limited. Forhjulstræk Manuel, Høj / Lang Model. Med dobbelt skydedøre. 1st. Indreg: 23-03-2015. Synet: 24-02-2023. Km-tæller viser: 159138. Bemærk uden reg. attesten. Auktionshuset kan ikke hjælpe med at fremskaffe attesten.
BUDT 57000,- DKK
Buskrydder/græstrimmer inkl. 2 stk. 48 Volt batterier og lader. Med forkromet teleskopskaft. Inkl. savklinge samt metal og plast trimmerblade. Leveres i RØD farve. (ubrugt)
-Osmoseanlægget laver kloak / sø / hav / beskidt vand til rent drikkevand. Det fungere som det skal og det er komplet og klar til brugder medfølger helt nye filtre samt enkelte ekstra pumper. Anlægget er perfekt til steder hvor man ikke har adgang til rent drikkevand. -Ny prisen er 550.000 Euro. ABC Osmose anlæg - Renser drikkevand / Cleaner for drinking water
BUDT 151000,- DKK
10 stk LED lamper 100W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 10 lamper)