Johan Rohde (f. Randers 1856, d.

Lukker 02/12-2024 19:30:00

Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935) “Fra Amager”. Kålhoveder i en køkkenhave. Sign. Johan Rohde 1912. Olie på lærred. 53,5×68. Verso udstillingsetiket.