Lukker 02/12-2024 19:34:00
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941) En ung italienerinde på vej efter vand. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen. Olie på lærred. 65×44.
5 bts. Château La Fleur-Petrus, Pomerol 2008 A (hf/in).
130 vibrationsdæmper 6mm gev.
2 bts. Pouilly Fumé “Silex”, Didier Dagueneau 2012 A (hf/in).
BUDT 1650,- DKK
96 stk Snapseglas 2 cl.
48 stk Lange Grillpensler fra Funktion
Gulvfejemaskine arbejdsbredde 60 cm
Kinesisk tedåse af porcelæn, firsidet, dekoreret i underglasur blå. I bunden artemesia blad. 20. årh. H. 13 cm. Derudover en lågbojan, ligeledes dekoreret i blåt. H. 21 cm. (2)
LADBY. Bedre stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BLIKA SKAB.
KOKKEKNIV, 21 cm knivblad, udført i 3-lags VG-10 stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugt i gaveæske
3 bts. ½. Château La Mission Haut Brion Grand Cru Classé, Pessac-Léognan 1986 A (hf/in). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades going all the way back to the famed vintage of 1947 in Bordeaux.
BUDT 1350,- DKK
Hulsavsæt til beton mv. 40, 65, 80, 100, 120 mm med SDS adapter. I alukuffert. Ubrugt