Lukker 02/12-2024 19:53:00
Heriz tæppe, nordvest Persien. Klassisk geometrisk medaljondesign. Ca. 1940. 354×242.
Antikkens Grækenland, Psidia, Selge, Triobol, 2–1 årh. f.Kr., 3,14 g, SNG France 1959, SNG Cop 256 - sjælden Ex. Professor Niels Hannestad
1.152 stk hæfteklammefjernere
BESTIKSÆT, 72 dele udført i rustfrit stål. Ubrugt
Chronoswiss Opus Skeleton af 18 kt. guld, ref. CH 7521. Mekanisk kronografværk med automatisk optræk og datovisning, kaliber C.741S. 2000'erne. Alligatorrem med Chronoswiss C-spænde af 18 kt. guld. Ø 38 mm. Chronoswiss-æske, manual og udateret certifikat medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
138 stk. Bombarda / Kaste Dups med pin: 30 stk. 4 g. Flydende, 45 stk. 3 g. Synkende, 32 stk. 7,5 g. Synkende og 31 stk. 10 g. Synkende. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
1 stk. Leitmotiv "Just married" lampe (UBRUGT)
Salomé (f. Karlsruhe 1954) “Berliner Maske”. Vægmaske af porcelæn med påtrykt polykrom motivdekor. Tryksign. Salomé, 421/500. Udført og stemplet hos Rosenthal. Tilhørende træskrin og certifikat medfølger. H. 26,5. B. 18,3. D. ca. 7.
BUDT 1250,- DKK
3 bts. Château Petrus, Pomerol 1978 B/C (us). One bottle C (ms).
BUDT 11500,- DKK
A Chinese 'Robin's egg' glazed vase of double gourd shape with a narrow mouth, unglazed base. Qing c. 1800. H. 12 cm. Provenance: The property of a gentleman.
Rigtig flot og veludstyret båd med Garmin GPS og fishfinder. Trailer medfølger. Er serviceret og velholdt. Parat til tursejlads eller fiskeri. Motor 25hk Mercury fra 1997. Startet og lyder sund. Lille kahyt og flere opbevaringsrum. 2 stk. anker. MB Sealine 500 Cabin S71 - Med 25hk motor
BUDT 32000,- DKK