Lukker 02/12-2024 20:06:00
Hans Frank (f. 1884, d. 1948) Landskab med vindblæste træer. Sign. Hans Frank 21. Radering. Bladstørrelse 23×28. Uindrammet.
1845. EXPRESBREV fra Lindholm til Selsøe 4.4.1845. Påtegnet “Pr. EXPRESSE”. Sjældent brev i pragtkvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hydraulik cylinder på hovedarm skal skiftes, den virker men er utæt og kan ikke reparere Case 580 K Turbo
BUDT 61000,- DKK
Stjernestempler. 4 postkort med stjernestempler på 7 øre, Chr. X. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6740 Bramming. Diverse antenne stik og tilbehør til antenne. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Reol med 4 hylder i Bambus mål 76x26x111,5 cm , ubrugt i kasse
Vandhane, Grohe Euroeco, Krom, vægmonteret armatur incl 2 rosetter. Ubrugt
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Le Pyjama rayé”. Sign. Corneille 86; sign. på bagsiden Corneille med titel og årstal. Akryl på lærred. 50×70. Proveniens: Privatsamling, Tyskland. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1863. 4 sk. brun. Stukken kant. SMUGLERBREV med fuldt indhold sendt under KRIGEN 1864 fra København til Randers. Annulleret med kombineret nr.stempel 34 KBH.JB.PSTCT.23.5. Brevet er transporteret med postdampskib fra Korsør, hvor en mindre båd i rum sø har udvekslet post til og fra Randers. [ 9 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Et par perle- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med perle og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 3.80 ct. Farve: G-I. Klarhed: VVS-VS. Samlet vægt ca. 17 g. Perlediam. ca. 10 mm. L. 3,8 cm. (2)