Lukker 02/12-2024 20:26:00
To kinesiske vaser af porcelæn, cylinderformede, dekorerede i emaljefarver med personsceneri og kalligrafi. Republik. Monterede til lamper. H. ekskl. montering ca. 27 cm. (2)
Axel Larsson (f. Torps, Medelpad 1898, d. 1975) Armstol med stel af bejdset bøg, udspændt i sæde og ryg med søgræs. Udført hos Bodafors. 1940'erne.
Står i 6230 Rødekro. Plast indgangsparti med dør. Måler 251,5 x 130,5 cm. Alu. skinne i bunden. Mangler en liste og en lås. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Står i 6740 Bramming. 9 stk. Junistar ECO - 2700K, hvide LED spot. En brugt til udstilling, de andre ubrugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Et stort George II spejl i ramme af forgyldt træ, svanehalsformet top udskåret med bladværk og ornamentik, centreret af et senere akantusblad, rektangulær facetslebet glas. C. 1730 og senere. H. 130. B. 74. Proveniens: Dansk privatsamling.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Volvo XC90 D5 A Volvo XC90 D5 Aut.
BUDT 19250,- DKK
Parti metrisk fingevind
Kinesisk kiste af sort lak, dekoreret med figurscene, inderside beklædt med sider med kinesisk skrift. 20. årh.s. begyndelse. H. 41. L. 81,5. D. 51.
Ubekendt maler, 19. årh.s begyndelse Opstilling med et sølvkrus omkranset af drueklaser. Sign. monogram 1827. Olie på lærred. 50×72,5.
Karl Bovin (f. Frederikshavn 1907, d. Fårevejle 1985) Bahrain. Sign. Karl Bovin. Olie på lærred. 58×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
"Model 8FBE20T" - 48V - med udskydelige pallegafler, 2,2m lange når er udskudt! !NB! : Bemærk kun 4650 timer !!! Toyota Traigo 20 - Batteri - Kapacitet 2 ton, løftehøjde 4,7 m / 2 ton capacity, lifting 4,7 m
BUDT 59500,- DKK