Lukker 02/12-2024 20:31:00
Oprørernes artilleripistol M/1848 med lyst skæfte mærket BGC bag sideblikket. Den ca. 27 cm.lange pibe i kaliber ca. 18 mm. er mærket overstreget A.B_2_12. U B_No 44 samt B. 4. ???? . (1)
33 pakker Fluoro Carbon Forfang til Spinnefiskeri, der er 2 stk i hver pakke. Fluorocarbon forfangene er næsten usynlige for fisk, synker hurtigt og har så godt som ingen hukommelse. Med Safety-swirvel og Scandic-snap. 10 pakker 30 cm. 6,5 kg., 7 pakker 30 cm. 20 kg., 8 pakker 30 cm. 15 kg. og 8 pakker 30 cm. 10 kg. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Fransk Empire konsolur sortbroget marmor og forgyldt bronze, rigt støbt med putti, palmetter og akantusblade. Hvidemaljeret urskive sign. Le Roy & Fils, 296 Regent Street, London, 13 & 15 Palais Royale, Paris. 19. årh. H. 54.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Volvo XC90 D5 A Volvo XC90 D5 Aut.
BUDT 19250,- DKK
Yves Saint Laurent (f. 1936, d. 2008) “Nano Sac de Jour” taske af blåt læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et rum med en indvendig lomme og sort for. Hængelås medfølger. H. 19 x B. 22 x D. 9,5 cm. Kort medfølger.
Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014) Uden titel. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 81×100. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
To persiske tæpper. Keshan. Medaljon på blå bund. 131×200. Qum tæppe, usædvanligt design. 150×210. Begge Ca. 1960–1970.(2)
Med beslag til Steelwrist S80 hurtigskif FRD FDG50-PL - Til 25-35 ton gravemaskine / For 25-30 ton excavator
BUDT 87500,- DKK
- Se mangellapp.
Bordeaux farvet cafestole 40 stk.
Hollandsk kunstner, 19/20. årh. Vinterlandskab med skøjteløbere. Sign. Schevernev. Olie på plade. 50×60.