Lukker 26/11-2024 07:00:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Caterpillar 43 Caterpillar 432 F
BUDT 248000,- DKK
1 bt. Richebourg Grand Cru, Domaine de la Romanée Conti 2019 A (hf/in).
Peter Linde Busk (f. København 1973) “I am not the fine man you take me for”, 2009. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 125×78. Uindrammet. Proveniens: Galleri Christina Wilson, København (stempel på bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Danmark. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
ARBEJDSSTOL, BATO.
Cartier “Le Baiser Du Dragon” emalje- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med sort emalje og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.55 ct. Farve: F-G. Klarhed: VS. Serienr. 33311A. Vægt ca. 17 g. B. 11 mm. Str. 53. Æske medfølger.
Chanel “Full Flap” taske af quiltet mørkegrønt læder med gyldne beslag, kædehank, CC drejelås, et rum med tre indvendige lommer og mørkegrønt læderfor. H. 14 x B. 23 x D. 7 cm. 1989–1991. Authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
BUDT 18000,- DKK
Unika diamantring af 18 kt. guld prydet med fire brillantslebne diamanter på i alt 0.96 ct. Farve: H. Klarhed: VS. Vægt ca. 10,5 g. B. 10 mm. Str. 54. Ringen er specialllavet efter sælgers eget ønske og design af Guldsmedegården i Vejle.
El-muffesvejser for Trykrør / El-muffe svejser til svejsning af elektro fitting ABC Friamat 4,5 Basic
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Vase af stentøj med indridset mønster i form af træstamme og grenværk. Dekoreret med brun glasur. Sign. Salto. 3548. Kgl. P. H. 15.
160cm skovl. 65cm højde og 125cm dybde. Ca 1m3 indhold. Har siddet på en Doosan langarm med 60mm hurtig skifte. Skovlen har en revne i bunden(jf billede).
Beslag til luft / luft varmepumpe Altech. Ubrugt.