Lukker 26/11-2024 07:26:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 3 4018/2 S 3,5T - TEMARED - Lasteevne / Capacity 2719 ABC 3 4018/2 S 3,5T - TEMARED - Lasteevne / Capacity 2719 kg
BUDT 27000,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Vandfontaine m. pumpe og lys (ubrugt)
Charles Grimard, workshop of Signeret Fransk bogskab af mahogni med beslag af forgyldt bronze. Lås sign. Grimard Fabt, d'Ebénisterie d'Arts, R de Charonne, 5. Paris. Ca. 1900. H. 250. B. 152. D. 53.
Mål: LxB: 180x100 cm.
Jacob Jacobsen “Mistral”. Væghængt reolsystem af sortlakeret træ bestående af otte moduler. Udført og mærket hos Hammel Møbelfabrik. Variable mål. (8)
Stenklipp
Parti div. handsker
BUDT 1800,- DKK
Impulse fuel cell paslode IM350 Gaspatron. Ubrugt.
Teleskoplastare med Redskap Märke: Dieci ET 129 Modell: Runner 35.12 År: 2002 Serienr: ET1291181 Drifttimmar: 5252 h Vikt: Ca 10300 kg Motor: Iveco Maxlast ca 3800 kg Total bomlängd ca 12 m Redskap: Skopa Gafflar Redskapsfäste: Märkets egna Utrustning: Sidoförskjutning Hydraulikskoplås Kopplingsfri fram och back Nya lampor Blixtljus Arbetsbelysning Stödben Galler framruta Går att luta maskin både höger och vänster ( se film) Krabb / Fyrhjulsstyrning Service: Inom 12 månader Anmärkning: Går segt på 2ans höga växel (Endast 2an hög, inte dom andra) Sliten förarstol Frakt kan ordnas mot extra kostnad. Se mer information i auktionsunderlaget med bilder och film.
Dansk sort messingmonteret dolk omkring 1850 med rund knap i træ, lille parerstang endende i “kugler”, ca. 19,5 cm. lang tveægget klinge i sort læderskede med tre beslag. Øverste beslag med indridset monogram CP. (1) Proveniens: Kurt Bang Petersen.
25 Dragon ringsavsklinge ABC Ubekendt