Lukker 25/11-2024 20:25:00
Dansk sort messingmonteret dolk omkring 1850 med rund knap i træ, lille parerstang endende i “kugler”, ca. 19,5 cm. lang tveægget klinge i sort læderskede med tre beslag. Øverste beslag med indridset monogram CP. (1) Proveniens: Kurt Bang Petersen.
- For 2,5-5 ton - S4 ABC 150 cm - For 2,5-5 ton - S40
Håndvaskarmatur AM.PM Hit, sort messing, med bundventil. Ubrugt
Mål: 65x180 cm
Timer: 0 Årgang: 2017 Kapacitet: 1200 Kg Løftehøjde: 3300 mm
BUDT 9400,- DKK
Hitachi/Hikoki vinkelsliber model G1813DFV brushless med vibrationsdæmpet håndtag, uden batteri og lader, i stabelkasse ubrugt.
Terræn Pallevogn, kraftig model, store hjul, 1200 kg, sideflytbare gafler, fremtræder næsten som ny
12 bts. Le Demoiselle de Sociando-Mallet, 2wine Ch. Sociando-Mallet 2017 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1350,- DKK
Rundt fransk bord af mahogni med plade af marmor, gallerikant af messing, sarg prydet med marquetteri af frugttræ. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. H. 75. Diam. 85.
1875. 8 øre, 34.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 194 forskellige positioner repræsenteret. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 500 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 25 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Kystparti fra Skagen med fiskere på stranden. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 61×91.
BUDT 23000,- DKK
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål samt magnetisk knivholder. Kokkekniv, 2 stk. Santokukniv samt utilitykniv. Knivblad 13-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæsker. Modelfoto
Teleskopstige 2.6 meter.