Kædetalje 1.5 tons x 3 mtr kæde. Ubrugt.
Flamsk barok skab af ibenholt og sortmalet træ, skabet med to panellåger bag hvilke skuffer og rum, midterdøren bag hvilken intarsia. Senere underdel på snoede ben. 18. årh.s begyndelse. H. 162. B. 148. D. 52.
2 bts. Château Pichon Longueville Comtesse, Pauillac. 2. Cru Classé 2002 A (hf/in). 2 bts. Château Haut Batailley, Pauillac. 5. Cru Classé 2009 A (hf/in). Total 4 bts.
Tandskopa till grävmaskin Direktinfäst men till okänd modell Mått: Bredd 850mm Hög 1150mm Djup 1300mm Diameter tappar 52mm Bredd innermått fästet 247mm Centrum Centrum mått mellan tappar 290mm Lasthjälp finns på plats
Mål: pr. fag: 185x50x250 cm Uden indhold Køber nedtager selv
Sønderjylland. Samling stempler fra Sønderjylland med bl.a. en del nummerstempler inkl. på forsendelser og desuden en del diverse stempler på tyske mærker mv. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kinesisk vase af porcelæn, firsidet, dekoreret i emaljefarver med blomstrende grene. Qianlong seglmærke, ca. 1900. H. 28 cm.
Turmalin- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med smaragdslebet pink turmalin på ca. 4.00 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Vægt ca. 6,5 g. Front 13×15 mm. Str. 54. Smykkevurdering fra Magnus Enna medfølger. 2002.
Gucci “Bamboo Daily Top Handle” taske af gråt læder med sølvfarvede beslag, kort hank, aftagelig og justerbar skulderstrop, et rum med tre indvendige lommer og stribet stof for. H. 34 x B. 33 x D. 11 cm.