RØRBUKKER, Scantool.
Bits toppe, omformer adaptere, stiksavsklinger.
3 stk. IKEA & Hay "Ypperlig" lænestol, i nylon materiale. Modellen er udgået i butikkerne. I fin stand. +MOMS
Arne Haugen Sørensen (f. København 1932) Uden titel. Sign. A. Haugen Sørensen 79, unika. Bladstørrelse 65×55. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Fransk messingmonteret kort sabel omkring 1805 med krydsfilet greb i ibenholt og let krummet ca. 59 cm. enægget klinge samt en officerskårde M/1872 med stående løve holdende et skjold med S og ca. 82 cm. langt tveægget ætset klinge med bl.a. et kronet våbenskjold hvori stående løve. (2)
VANDSLANGERULLE, 20 meter med automatisk oprul. Ubrugt.
Katana i Shirasaya med Koshirae og papirer med tidlig signeret Edo klinge af Kanataka ca. 62,5 lang med tydelig Hamon og to huller i anglen. Med klingen montereig med grebet beviklet med hvidt bånd med Kiku Gata Tsuba og sortlakeret skede.
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005) “Windmill”. Cirkulært tæppe af uld i “rya” teknik. Grafisk dekor i orange og pink. Udført 1960–1970'erne hos Halling Koch. Diam. 242.
Badekar, Duravit Darling new, 190 x 90, incl side og frontplade, Indvendig kar dybde 46 cm. Beregnet til back-to-wall montering ( venstrevendt ). Er i orginal emballage og ubrugt