ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
1851. “Portofri forsendelse fra Centralcomiteen til Understöttelse af udcommanderede Land- og Sökrigeres Familier...”, dateret 5.mai 1851, sendt via Vejle 21.5.1851 til Bredstrup pr. Fredericia [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bolt med stjerne M 8 x 20, 250 stk.
Breitling Chronograph af stål og guldbelagt stål. Ref. 81950. Mekanisk værk med automatisk optræk. Rem af blå læder. Ø 39 mm.
Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958) Sukkerstrøbøse af sølv med hamret overflade. Lågets top smedet med stiliserede bær og blade. Udført og stemplet hos Evald Nielsen anno 1932. Vægt 203 g. H. 12,5.
VÆRKSTEDSVOGN, BLIKA, med elevatortavle.
1 bt. Cote Rotie, Domaine Jamet 2013 A (hf/in). Sourced from an excellent private cellar
Østrig, Franz Josephs Orden, ridderkors i guld og emalje, stemplet GEBR. RESCH på ring, 55,9 mm x 30,8 mm
12 pakker tusser ,bla til at skrive på sko, tøj med mere, ubrugte
Køkkenknivsæt udført i VG-10 stål. Kokkekniv, santokukniv, nakirikniv og utilytykniv. Knivblad 12-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ironwood. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto, leveres uden skærebræt.
PLAST INVERTER. Ikke afprøvet.
Dansk møbeldesign Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med brunt skai. 1930–40'erne.