Lukker 03/12-2024 11:00:00
ubrugt gearmotor 0,55KW, 100:1
Mål: 78x41x124 cm
14 stk Lyngby Glasvaser heraf 11 Mat og 3 Klar, H 20 cm
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Glasslift 500 ABC Glasslift 500 GLG
BUDT 41500,- DKK
100 ruller gavepapir á 70 cm. x 5 meter (ubrugt)
Står i 6230 Rødekro. BMF kamsøm. 6,0 x 60 mm. 6 stk. uåbnet kasser med 250 stk. i hver. 1 kasser er der brugt af. Ubrugt. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Presenning og hylder indvendigt medfølger! Vippefunktion. Brenderup L 1000 - Lasteevne / Capacity 475 kg - Vippefunktion
BUDT 10250,- DKK
Inger Møller (f. 1886, d. 1979) Flødekande samt sukkerskål med to hanke af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Inger Møller, Danmark, Sterling, 925S, 1952. Samlet vægt 420 g. Flødekande: H. 8,1. Sukkerskål: H. 6,6. B. inkl. hanke 12,7. (2)
BUDT 1750,- DKK
Et par små spanske usignerede fuldskæftede pistoler med miquelet låse og husariske kolber ca. 1800. Kolberne er fint skåret med om metaldelene, låsene enkelt graverede med bladværk, gennembrudte sideblikke med bladværk, ca. 15 cm. lange piber bagtil ottekantede fortil runde i kaliber ca. 14 mm. jernladestokke holdt af to tæt siddende rørkner. (2)