14 stk Lyngby Glasvaser heraf 11 Mat og 3 Klar, H 20 cm
Fjerkræplukker , kvalitetsmaskineudstyret med 180 fingre og kan plukke 540kg/timen.Tøndens diameter er 60cm og den er udstyret med vandtilførsel.Egner sig perfekt til lille landbrug, jæger, hobby odrætter osv. Vægt 60kg. Ubrugt.
2 stk. 50 watt LED Gadelygte, 220 volt. Til montering på 50 mm rør. Ubrugt
2 stk vogne ca 1x2m med vippebare trådhylder, inkl "flytte hjul".
INVERTER, 3000 Watt. Omdanner 12 volt til 220 volt. Med USB strømudgang og tilslutningskabler. Ubrugt.
Otto Bache (f. Roskilde 1839, d. København 1927) Parti med hundehvalpe. Sign. Otto Bache, 1877. Blyant og akvarel på papir. Lysmål 19×26.
En sleben tyknakket huløkse af Kregmetype ca. 12,3 cm. lang, en beskadiget tyknakket retøkse ca. 12,5 cm. lang, et lille flintsegl af flække ca. 7,3 cm.lang samt en bladformet flintdolk ca. 13,7 cm. lang. (4)
BSV SHVA 0.5 TS Skovklo. Der er brugsspor, steder med slid og afskalninger i maling. Funktionsdygtig ved sidste anvendelse. Ikke testet ved gennemgang.
Halskæde af 14 kt. guld. Vægt ca. 21 g. L. 48 cm.
Dansk snedkermester Kuffertstand med stel af mahogni. Sæde og ryg med stroppet af kernelæder, samt messing beslag. Udført 1940érne. Proveniens Acton Bjørn. En kuffert medfølger.
10 stk rum deler kasser i lækker kvalitet, ubrugte i kasser