Lukker 03/12-2024 11:15:00
Knivslibesten. Dobbeltsidet korn 1000/6000. Ubrugt. Modelfoto
Stål plantekummer, ubrugte i størrelserne: 1 stk. 0.74/0.74/0.70 cm. 1 stk. 0.95/0.95/0.90 cm. Pæn stand. Der er læssehjælp på steder. Se billederne for yderligere detaljer.
Professionelt kokkeknivssæt, 9 dele i opbevaringstaske. Ubrugt
Model Chippendale, 32 stk Sauceskåle 0,4 l. + 22 stk Kartoffelskåle Ø 23 cm + 13 stk Ovale fade 47 x 33 cm, 5 stk Ovale fade 57 x 43 cm + 14 stk Runde fade 32 cm. Og ca. 154 stk. dækketallerkener, "sølv" Ø 27 cm
VÆRKSTEDSVOGN, Metallo, med 7 skuffer ( 6 skuffer er med værktøj). Høj model. Vognen har rustfri topplade og aflåseligt skab i gavlen. Værktøjet ligger i formstøbt skum. Ubrugt.
BUDT 1700,- DKK
Anders Moseholm (f. 1959) “Local Global”, 2015. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 200×133. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Tærteforme 29 cm. ca. 12 stk.
KNALLERT, Tomos Standard. Km-tæller viser: 12181.
Vandslangerulle, 20 meter med automatisk oprul. Ubrugt
Carl Johan Bonnesen (f. Aalborg 1868, d. København 1933) Figur af sortbrændt terracotta i form af legende bjørneunger. Sign. Carl J. Bonnesen. Udført hos P. Ipsens Enke, 768. H. 41 cm. L. 60 cm.