MIG-SVEJSER, CLOOS.
Strømberg bruselåger + sort hængsler + Dansani foldedør alu. profil 89-91 cm
15 stk. sten vinduesplader 20x300x1990mm. Ubrugt
Meget fin traktor med kun 191 timer!. Er som ny !!! Med GMR Stenballe ca. 1,5m fejekos Kubota L2-452 - 2 ton - Kun 191 timer - Only 191 hours
BUDT 183000,- DKK
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Fire vaser af lertøj dekoreret med hornglaserede mønstre i blåt og brunt på lys base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 7,5–11,5. (4)
Fransk Empire konsolur sortbroget marmor og forgyldt bronze, rigt støbt med putti, palmetter og akantusblade. Hvidemaljeret urskive sign. Le Roy & Fils, 296 Regent Street, London, 13 & 15 Palais Royale, Paris. 19. årh. H. 54.
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med markiseslebet diamant flankeret af talrige brillant- og to baguetteslebne diamanter. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 4 g. Str. 50.
IdaT rygsæk 25 stk. med logo
1925. Parstykke Chr.X, 30 øre, orange på EKSPRESBREV fra København til Vejle (ydre distrikt). Sat i porto med 180 øre. Meget dekorativt [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Anssems Psx 3000-325x178 - Lasteevne / Capacity 2.500 Anssems Psx 3000-325x178 - Lasteevne / Capacity 2.500 kg
BUDT 15750,- DKK
To platter af porcelæn, dekorerede i underglasur blå og guld Dronning Louises 80 årsdag og Christain IX.s 80 års dag, tegnet af Arnold Krog. Royal Copenhagen. 1897 og 1898. H. 23 cm. (2)
Frandsen børnependel(ubrugt)