Lukker 03/12-2024 18:00:00
AC-Delco kraftig slagbøgle med digital moment tilspænding og vinkelsliber, uden batteri og lader.
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
Romerske kejserdømme, Caligula (Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus), 37–41, As, Rom, 37–38, VESTA S C, 10,24 g, C 27, RIC 38 Ex. Professor Niels Hannestad, Samleretiket medfølger.
Bolt med stjerne M 6 x 16, 250 stk.
Sæt på seks “Bajixiang” skåle med låg af porcelæn, dekorerede i farver med de lykkevarslende buddhistiske motiver. Mærket Qianlong, men Guangxu periode 1875–1908. H. c. 6.5 cm. Diam. skåle ca. 10.8 cm. Låg ca. 10 cm. (12)
30 pakker med 5 Feeder Rigs med Loop i hver pakke, i alt 150 rigs. Krog str. 8, og de leveres med et sæt boilie-stops. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
1854. 16 sk. gråviolet. Retvendt og skarpt nr.stempel 1. Attest Møller PRAGTEKSEMPLAR [ 6 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
- Velholdt fin maskin Kobelco SK 10 SR - Minigravemaskine / mini excavator 1 ton
BUDT 61000,- DKK
Antikkens Grækenland, Sicilien, Siracusa, 2. Demokrati, ca. 466–405 f.Kr., Tetradrachm, c. 420–415 f.Kr., 17,37 g, HGC 2, 1323, SNG ANS 245
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) To kander af lertøj modelleret med kvindeansigter, den ene todelt med aftagelig hat. Dekorereret med polykrome glasurer på lysegrå base. Sign. monogram, Danmark samt hhv. K 8, -76 og K 6, -84. H. 26 og 33. (2)
Perlehalskæde prydet med talrige ferskvandskulturperler med lås af gyldent metal og cubiske zirkoner. Perldiam. 10–14 mm. L. 45 cm.
Luftgevær 4,5 mm. + luftpistol 4,5 mm. + kikkertsigte + 100 stk. skydeskiver + 1 dåse hagl (ubrugt)