6 visninger
Lukker 03/12-2024 18:00:00
Beskrivelse:
AC-Delco boreskruemaskine med 2 batterier og lader
BUDT 0,- DKK
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
Besøg auktionen
Andre interessante genstande
Skurvogn VA 1301, årg 1996, 1300 kg, ca 5,40 m, med toilet, direkte afløb, køleskab, vandvarmer, frokostrum, nøgle til døren, godt med mønster på dæk, sælges da den er kommet i overskud, Tidl. reg nr AB 7279
dage
timer
min
BUDT 8400,- DKK
AFSLUTTET
Fin lille minigraver. Meget få timer. Arbejdslys. 2 spee Takeuchi TB210 R - minigraver
2 visninger
BUDT 59500,- DKK
SPECTROstar Nano er en alsidig absorbans mikropladelæser designet til hurtig og pålidelig analyse af forskellige typer prøver. Den understøtter absorbansmålinger i mikroplader (op til 1536 brønde), kuvetter eller lavvolumenprøver ved brug af den medfølgende LVis-plade. Dette gør den til et ideelt instrument til anvendelser inden for biovidenskab, farmaceutisk forskning og biokemi, såsom enzymkinetik, kvantificering af nukleinsyrer og proteinanalyser. Specifikationer: Detektionsmodus: Absorbans Bølgelængdeområde: 220 – 1000 nm Målehastighed: Fuldt spektrumfangst på mindre end 1 sekund pr. brønd Understøttede formater: 96-brønd, 384-brønd, 1536-brønd plader, kuvetter og lavvolumenprøver (LVis-plade) Banelængdekorrigering: Integreret for direkte OD-målinger Software: MARS Data Analysis Software til avanceret databehandling og eksportmuligheder Temperaturstyring: Fra omgivende +4°C til 45°C Nøglefunktioner: Fuld spektrumanalyse: Fang absorbans over hele bølgelængdeområdet på mindre end ét sekund pr. brønd. Fleksible prøveformater: Måler prøver i mikroplader, kuvetter eller så lidt som 2 µL ved brug af LVis-pladen. Banelængdekorrigering: Sikrer præcise optiske densitetsaflæsninger og eliminerer behovet for manuelle justeringer. Hurtig og pålidelig: Leverer hurtige og præcise resultater til højt gennemløb eller standard laboratorieanalyser. Brugervenlig software: Inkluderer MARS Data Analysis Software til hurtig og nem behandling af eksperimentelle data. Anvendelser: SPECTROstar Nano anvendes i en bred vifte af laboratorieapplikationer, herunder: Kvantificering af nukleinsyrer (DNA/RNA) Proteinanalyser (Bradford, BCA, Lowry osv.) Enzymkinetik Endotoksintestning ELISA-analyser Generelle absorbansmålinger For yderligere spørgsmål vedrørende maskinen eller auktionsbetingelser, kontakt venligst Victor Nygaard på +45 53505560. Maskinen sælges udelukkende til virksomheder med et dansk registreret CVR-nummer.
5 visninger
BUDT ?,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Bredal B6 - Kunstgødningsspre Bredal B6 - Kunstgødningsspreder
0 visninger
BUDT 32000,- DKK
Papir/karton 10 pk med 250 stk i hver
4 visninger
5 stk. væghængte lamper (ubrugt)
60 par arbejdshandsker, Granberg 7114 Water Proof str. 10 (ubrugt)
1 visning
BUDT 200,- DKK
Sidste eftersyn 01-07-2023. ABC 2 hjul - Fra JOS gyllevogn
BUDT 600,- DKK
Erik A. Frandsen (f. Randers 1957) Komposition, 1999. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80×60. Proveniens: Galleri Gl. Mønt, København, 1999. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
3 visninger
BUDT 3900,- DKK
1 ny maskinspindel
BUDT 100,- DKK
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972) Kystparti med fugle. Sign. Axel P.J. Olie på lærred. 30×38. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
time
BUDT 1450,- DKK
Parti div. sanitet (noget har været monteret)(Nye toiletsæder)