Lukker 03/12-2024 18:00:00
Bor og bitssæt
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
8 stk metal skilte i retro stil, ubrugte
Tinos Cirkulært fad af poleret bronce og delvis grønpatineret. Udvendigt støbt med reliefdekor. Stemplet Tinos, Bronce, Made in Denmark. H. ca. 5,4. Diam. 29.
12 dunke destilleret vand á 10 liter (ubrugt)
Bidjar tæppe, Persien. Klassisk medaljondesign. God fast kvalitet. Ca 2000. 281×207.
Bernhard Hertz Et par manchetknapper af 14 kt. guld. Vægt ca. 9 g. Front 1,6 cm. (2)
Louis Vuitton “Papillion” taske af Damier Ebene kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke og et lynlås rum med brunt læderfor. H. 16 x B. 30 x D. 16 cm. 2003.
Omega Constellation af 18 kt. guld og stål, ref. 14802000. Quartz værk med datovisning, kaliber 1424. 1995. Omega lænke af stål, omkreds ca. 18 cm. Ø 26 mm. Manual og certifikat fra 1995 medfølger.
Republikken Rom, Quadrans, ca. 275–270 f.Kr., 69,23 g, Cr. 18/4, Syd. 18 Ex. Professor Niels Hannestad
Olietank
Parti div. sæbe/papir-dispenser m.v. (står på repos)
1870. 2 sk. Lille parti breve samt et enkeltmærke delt op i diverse tryk inkl. tryk 4b og 2a Preussisk blå på brev med cert. Lars Jørgensen. [ 16 ] [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
20 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1500X3000X15 mm. Ubrugt
BUDT 3100,- DKK