Lukker 03/12-2024 18:00:00
Hitachi/Hikoki rundsav model c6ss ubrugt
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
Massey Ferguson 135 Traktor. Traktoren starter og kører. Timetæller står på 5432Timer. Årgang ukendt, uden registreringsattest. Monteret med GYRO frontlæsser, der medfølger 2 skovle. Stabil populær traktor, med rust i førerhuset. Godt restaurerings objekt!
3 stk krøllejern, ubrugte i kasser
5 stk legetøj, ubrugt i kasser
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998) “Pantonova - Concave”. Lænestol med stel af stål, løs hynde med brunt skind. Designet 1971. Udført hos Montana.
Christian Berthelsen (f. Føhr 1839, d. København 1909) Badehuse på en mole en sommerdag. Sign. monogram. Olie på lærred. 68×121.
1 bt. Latricieres Chambertin Grand Cru, Domaine J. L. Trapet 2021
BUDT 1350,- DKK
Per Damm (f. 1929, d. 2008) Uden titel. Sign. Per Damm 62. Olie på lærred. 66×96. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Mål: B 150 cm x H 160 cm
Ole Lynggaard (f. 1936) Tre halskæder prydet med grå ferskvandsperler, perler af ametyst, rosakvarts og bjergkrystal m.m. med Lynggard dupsko. L. 43–96,5 cm. (3)
Stort sæt HSS bor med 220 stk i praktisk kuffert.