Lukker 25/11-2024 14:25:00
1 fase 230/400V trafo på 20kVA fra 2008 selges. Mulig visningsdato etter avtale på forhånd: 27.11.2024 kl: 09:00
Afhentes: Alta, Norway (via Google Maps)
Freddy Eriksen (f. Århus 1930) Landskab. Sign. Freddy E. Olie på lærred. 41×55. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
En samling årsfigurer af porcelæn i form af dyreunger, dekorerede i underglasurfarver, bestående af 1992–2004. Limited edition. B&G. H. 3,5–12. (13)
Post=Kort over Dannemarck og alle Færge=Stæder. Original landkort med oplyste afstande i Mil. Dateret 1788 ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 Avfallsvagnar Fyrhjulsvagnar Gipsvagn
Aquamarinring af 18 kt. hvidguld prydet med smaragdslebet aquamarin. B. 13 mm. Str. 56.
2 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1985 A/B (ts).
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Le Pyjama rayé”. Sign. Corneille 86; sign. på bagsiden Corneille med titel og årstal. Akryl på lærred. 50×70. Proveniens: Privatsamling, Tyskland. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
el rygsprøjte med lader
Blandet bestik med knive ca. 149 stk. + Fiskekniv 34 stk. + Spiseske 34 stk. + Dessertske 320 stk. + Hummergafler 160 stk.
Romerske kejserdømme, Otho, 69, Denar, Rom, PONT MAX, 3,37 g, RIC 19 Ex. Professor Niels Hannestad
24 stk Helium flasker med helium til ca. 30 balloner pr. flaske, alle i original emballage
Minilæsser med teleskopisk udskydelig arm! - Har teleskoparm. - 3. funktion med ekstra hydraulik udtag. - Bredde hjul. - Ekstra kontravægt monteret. - Bøsninger renoveret. NB ! Kan afhentes efter d. 3. juli 202 Avant 640 - Teleskop læssearm - 38 HP
BUDT 117000,- DKK