Lukker 28/11-2024 09:30:00
Leica maskinstyrning Powerbox + antenn Typ MNS1250GG Tillverkad 2010
Afhentes: Nässjö, Sweden (via Google Maps)
GENERATOR, Metallo Meta-Gen2200.W.
Har været monteret på Case 721 Viby Jern 721D
TELEGRAMMER. Telegrambog fra bryllup 1905 med bla. en del fra AARHUS KIOSK SELSKAB og DEN DANSKE STATSTELEGRAF. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1938. Isbjørn, 30 øre, blå. 3-stribe på brugsbrev fra NORD 1.8.58 sendt til Radiostationen i Angmagssalik [ 6 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
360 par handsker, Stenso GFL+P Butterfly i str. 8-9-10 (ubrugt)
Rolex Lady-Datejust af 18 kt. hvidguld, ref. 179239. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 2235. 2000–01. Krans og urkasse prydet med talrige brillantslebne diamanter. Skive prydet med talrige enkeltslebne diamanter. “President” lænke af 18 kt. hvidguld, omkreds 16 cm. Ø 27 mm. Kassenr. 179239. Bagkassenr. 2329. Serienr. K587830. Værknr. 1837412. Rolex-æske medfølger.
Smuk halskæde med livets træ og ugle -14K forgyldt
Velholdt tipvogn med kornsider. Aftiphøjde 180 cm. Store hjul. Korntæ Baastrup 7 T - Halv-højtip
288 stk. tindåser med flyver
Tilbehør/udstyr til storkøkken og transport af mad. 5stk. ScanBox transportvogne. 1stk. Rustfri lift. 1stk. Henkovac vaccume pakkemaskine. Udstyret er brugt og står med støv og brugsspor. Funktionsdygtigt ved sidste anvendelse. Ikke testet ved gennemgang, 4 vogne måler 85x75x110cm 1 vogn måler 110x75x105cm Lift måler 100x77x90cm Vakuum maskine måler 95x70x110cm
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935) “Fra Amager”. Kålhoveder i en køkkenhave. Sign. Johan Rohde 1912. Olie på lærred. 53,5×68. Verso udstillingsetiket.