Lukker 03/12-2024 19:11:00
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016) “Hvid Konkylie”. Seks dybe tallerkener af porcelæn dekoreret med transparent glasur. Tryksign. monogram, 14173. Kgl. P. H. 5,3. Diam. 20. (6)
Lot med kemisk beredskab. Lottet består af følgende: 7 kasser med fuldt sæt bestående af: åndedrætsværn, filtre, støvdragt og sugemåtter. 1 kasse med fuldt sæt til demonstration. 2 kasser med åndedrætsværn til ophæng på væg. 8 kasser beregnet til sikkerhedsbriller til ophæng på væg. Udstyret har aldrig været i brug, men har været spildevands beredskab. Nogle af filtrene har overskredet udløbsdatoen, det er uvist hvor mange. For yderligere spørgsmål om objektet eller auktionsbetingelserne kan der rettes henvendelse til Victor Nygaard på telefon +45 53505560. Objektet sælges kun til virksomheder med et dansk registreret CVR-nummer.
3 stk rullevogne med tilt-/vippefunktion indbygget.
El.motor Ifølge opplysninger skal den ikke være brukt. Not used. MOTOR,EXEB,3.50KW,690VAC,975RPM,132M,IM~ Manufacturer: Siemens Model/type: SIMOTICS XP [email protected]
Kræmmer lot, 5 Telefoner, Strygejern, Varmesæde, Microovn, 2 stk Radioer m.m.
Står i 6780 Skærbæk. Vægur i træ. H: 85 cm, B: 36 cm, d: 18 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
gearmotor 1,5KW, 20 omdr
IVECO Eurocargo lastbil Motor fejler ikke noget. Sælges som rep.objekt Starterdel er defekt. Ikke indreg. toldpapir er der på den. KM 495405
2 stk. antikke engelske armstole i eg polstret med grønt velour. Måler H81cm. Brugt og med brugsspor. MOMSFRI
Axel Larsson (f. Torps, Medelpad 1898, d. 1975) Armstol med stel af bejdset bøg, udspændt i sæde og ryg med søgræs. Udført hos Bodafors. 1940'erne.
Messika Diamantarmring af 18 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.70 ct. Farve: F-G. Klarhed: VS. Serienr. B51573. Vægt ca. 20 g. B. 8 mm. Indvendig diam. ca. 5,7 cm. Str. M. Certifikat fra Messika og kvittering nr. 13170 medfølger. Ny pris DKK 66.700,-