Lukker 03/12-2024 19:29:00
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Gulvvase af lertøj dekoreret med blåglaseret dekor på cremefarvet base. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 52. Diam. 22,5.
Vandpumpe med 6,5 hk benzinmotor. 3 tommer tilslutninger, 60 m3/time, 30 m løftehøjde, 7 m sugehøjde. 23 kg. Ubrugt
15 par div. sikkerhedsfodtøj bl.a. New balance i str. 1x37 - 1x41,5 - 1x42 - 1x43 - 4x44 - 4x44,5- 3x45,5 (ubrugt)
Lækkert topnøglesæt 172 dele, ubrugt
Ubekendt maler, 20. årh. Portræt af en rygvendt kvinde. Sign. V.H. Pastel på papir. Lysmål 40×30.
Et par perleørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med kulturperle. Perlediam. ca. 8 mm. (2)
Vola monteringssæt VR2008K. Ubrugt
PALLELØFTER, Elektrisk. Højde 800 mm.
Div. bolte og skruer
Stor Flodhest i Eg fra det kendte danske mærke Woud i fin æske, design af Steffen Juul , oplyst pris ca 1100kr, ubrugt
Et par tanzanit- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med dråbeformet tanzanit på i alt ca. 2.27 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.90 ct. L. 4 cm. (2)
BUDT 103500,- DKK