Lukker 03/12-2024 20:00:00
Jens Risom (f. 1916, d. 2016) Sæt på fire stole af patineret eg. Sæder og rygge udspændte med flettet skind. Udført hos Knoll, 1940erne. (4)
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “Koglen”. Pendel med lameller af kobber. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 60. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Gallakjole fra ophørt butik str: 54 vejl pris 1800 kr , ubrugt
2 sæt Earbuds i hvid farve. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugt
Led Ufo lampe, 220v, 200 w, Ø 37 cm, ubrugt
Rotorklipper med den store Kubota motor og turbo. Lavt timetal. Affjedret sæde. LED lysbar. NB: Timetæller er virker ikke, men er aflæst for 3 måneder siden. Se billede. Jacobsen AR 3 Turbo
BUDT 20000,- DKK
Elværktøj, Makita, borehammer, vinkelsliber, hammer, stiksav
Ella Thalbitzer (f. København 1883, d. sst. 1952) Sydlandsk landskab med udsigt til bjerge og huse. Sign. Ella Thalbitzer 1922. Olie på lærred. 35,5×49.
27 stk. Sildeforfang fra Jenzi, der er 10 af hver slags af nr 1 og 2 fra venstre, og 7 af den til højre. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Chanel “Boy” taske af lyserødt læder og flerfarvet tweed med sølvfarvede beslag, dobbelt kædehank, et rum med en indvendig lomme og lyserødt stof for. H. 15 x B. 25 x D. 9 cm. 2014–2015. Authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.