Lukker 03/12-2024 20:54:00
Louis XV dragkiste af guldstafferet nøddetræ, svungen ligeknækket front med tre skuffer, greb og beslag af bronze. 18. årh.s midte. H. 111. B. 129. D. 64.
Régence spejl i ramme af forgyldt træ. Delvis 18. årh. H. 133. B. 66.
Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957) Fritstående skrivebord af Cubamahogni med profilerede kanter. Front med fem skuffer. Greb samt “sko” af messing. Udført ca. 1940'erne hos snedkermester Jacob Kjær. H. 74. L. 158. B. 83.
Står i 6740 Bramming. Projektør lamper - Fra GEWISS og Phillips. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
- Har 4 ekstra skovle. JCB 8020 CTS - Minigravemaskine / mini excavator 2 ton - Video!
BUDT 80000,- DKK
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 3.19 ct. og brillantslebne sorte diamanter på i alt ca. 0.72 ct. Farve: H-J. Klarhed: Vs-SI. Samlet vægt ca. 23 g. B. 6 mm. L. 3,8 cm. (2)
Bomag Typ: BW174 Årsm: 2014 Tim: 7271,2 Längd: 4,42 m Bredd: 1,83 m Höjd: 3,00 m Vikt: 10000 kg Ny komplett vals fram med tillhörande lager och tätningar. 2022 Bakvals sprucken
MOTIONSURE, 2 stk. rød, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte.