Torbjørn Olsen (f. Thorshavn 1956) Parti fra Færøerne. Sign. Torbjørn Olsen 2022. Akvarel på papir. Bladstørerlse 21×28. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.