Lukker 28/11-2024 10:00:00
Kummefryser, trænger til rengøring med ellers i fin stand.
Afhentes: Stationsvej 1 5560 Aarup >>SKAL OVERHOLDES (via Google Maps)
Ca. 164 stk Rødvinsglas - 31 cl. model Princesa + 6 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
Mørkebrun pelsjakke af mink med krave, lange ærmer, knapper, to udvendige lommer, to indvendige lommer, åben slids bagpå og sort for. Længde ca. 110 cm, brystmål 94 cm, ærmelængde 62 cm.
Halskæde af 18 kt. hvidguld med smaragd- og diamantvedhæng prydet med facetslebet smaragd på ca. 0.58 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.57 ct. Farve: D. Klarhed: VVS. Vedhæng diam. 11 mm. L. 44–46 cm.
BUDT 11500,- DKK
3 stk. justerbare rullebukke
BUDT 375,- DKK
1 bt. Maranges, Leroy 2009 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
132 visninger
BUDT 1150,- DKK
16 visninger
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965) Jens Thirslund (f. Kolding 1892, d. København 1942) Sofabord af mahogni med udskæringer og svungne ben. Top ilagt blå keramiske kakler fra Kähler. Udført hos Snedkermester Frits Henningsen. H. 54. L. 102. B. 54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Vase af stentøj med indridset mønster i form af træstamme og grenværk. Dekoreret med brun glasur. Sign. Salto. 3548. Kgl. P. H. 15.
Teleskopstige 2.6 meter.
Natascha Trolle Turmalin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med marquiselsebet grøn turmalin og tre brillantslebne diamanter. Vægt ca. 3 g. B. 12 mm. Str. 53. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær