Lukker 01/12-2024 18:50:00
Reolsystem fra PLUS Steel System. Bestående af 3 stk. stål ophæng og 9 stk. træhylder. Hylderne har mål L80xD21 cm. Ophæng måler L81 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
1917. 5 og 10 øre. Postfriske marginalblokke. [ 1–2 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 170,- DKK
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Syv marine skitser. Usigneret. Blyant på papir. Bladstørrelse 14×14–22×33. Uindrammet. (7)
PEM stor jerntønde, brugt til opbevaring. Mål...... Brugt, fremstår med patina. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Mål: 400x120
BUDT 310,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Nopa PTC Nopa PTC240
BUDT 13750,- DKK
BUDT 91500,- DKK
Kai Lindemann (f. København 1931, d. 2007) Uden titel. Sign. Lindemann. Olie på lærred. 48×61. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Vatikanet. 1929-ca. 1990. Samling i 2 tykke indstiksbøger med bl.a. komplet sæt 1934 Provisorier i stemplet kvalitet, bedre Luftpost mærker og sæt i **/* kval. mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Figur - H: ca. 92 cm. (ubrugt)