Lukker 27/11-2024 11:17:00
Denne transportable ventilator er velegnet til udsugning af svejserøg, dampe osv. på steder og i rum, hvor et fast udsugningssystem ikke er egnet. Kan suge op til 700m3 i timen. Geovent PM-180
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “Cigaren”. Tre pers. sofa af eg med armlæn af teak. Løse hynder i sæde og ryg betrukket med brun uld. Model GE 240. Formgivet 1954. Udført og mærket hos Getama, Gedsted. L. Præsenteret på Møbelfabrikantforeningens messe i Fredericia 13.-16. maj 1954. Litteratur: Tidsskriftet “Møbler” nr. 6–1954, s. 9.
Pæn dozer med 3D GPS udstyr - har altid kørt med samme fører, som har passet den fin Komatsu D65 PX-18 - 22 ton - Leica MCP80 3D GPS !
BUDT 483000,- DKK
Opvaskemaskine Miele og køleskab Electrolux. Ikke afprøvet, rullebræt medfølger ikke.
Cizhou vase af hvidglaseret keramik. Song dynasti 960–1279. H. 32 cm.
Ca.108 stk Fyrfadstage model Åkande H 4 cm
Kæmpe værktøjsvogn i virkelig lækker og kraftig kvalitet, skuffer med glideskinner, gummi indlæg og softclose, gasdæmper i toppen og lednings gennemføringer på bagsiden. Øverste kasse er aftagelig. Måler 166 høj, 107 bred, 46 dyb.
Indisk kindi kande af messing med tud i form af yali, graveret med ornamentik. Vægt ca. 308 g. 19. årh. H. 6.
Diskoteks forstærker 2 x 300 watt med fj. Betj., bluetooth modtager, USB/SD-kort afspiller og 10 bånds equalizer. Kan bruges med 220 volt eller 12 volt. Ubrugt
Thai buddha af forgyldt bronze. Stående - 'skillende vandene' - på trone, forgyldt og delvis bemalet. 18. årh. H. 44/62 cm.
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
Parti div. rengøringsmidler
1 bt. Château d'Yquem, Sauternes. 1. Grand Cru Classé 1944 B (ts/us). Sourced from a temperature controlled cellar