Lukker 03/12-2024 11:30:00
Parti div. reparations stiks (ubrugt)
Afhentes: Mariendalsvej 24A 8800 Viborg (via Google Maps)
2 stk bord lamper med skærm, ubrugte
1940. Prov. 60/6 øre, orange. Stemplet parstykke [ 6A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kost med A Ramme. Gode børster. . Tuchel Plus 260 MK
BUDT 5250,- DKK
Velholdt maskine. - Arbejdsbredde 125 cm. - Netvalse. - A-ramme til montering, 3 punkts ophæng medfølge Muratori MZ62 SXL - 125 cm stennedlægningsfræser
BUDT 20000,- DKK
5 stk 100W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. Bemærk dette lot består af 5 lamper. 220V. Ubrugt.
Vibeke Lawaetz (f. 1960) Uden titel. Tre kompositioner i én ramme. Sign. VL 89. Akvarel på papir. Lysmål 62×71. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 210,- DKK
Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014) Uden titel. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 81×100. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Litteratur. Norge. Norway Number One af Tore Gjelsvik, Hånbok over norske filatelistika, Håndbok over norske frimærker vol. 1+2, Helpostkatalog 1996/97 udgave og Norske brevportotakster til utlandet 1743–1855 af Harry Snarvold. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ducker UNA 200 Slagleklipper. Pæn og velholdt slagleklipper. Med trepunkt ophæng. Hydraulisk drift.
Carl W. Petersen (f. Overby, Sjællands Odde 1882, d. Frederiksberg 1940) Parti fra Møns Klint. Sign. Carl Petersen 1933. Olie på lærred. 43×53.