10stk 250mm pari spændebånd
Badeværelse underskab, Dansani P00062, hylde, hvid, låge. Har folie på. Bredde 50 cm, dybde 33. Ubrugt.
"Sølv" 5 armet lysestager 50cm. 5 stk.
1870. 2 sk. Lille parti breve samt et enkeltmærke delt op i diverse tryk inkl. tryk 4b og 2a Preussisk blå på brev med cert. Lars Jørgensen. [ 16 ] [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hans Brasen (f. Hillerød 1849, d. København 1930) “En gammel Courmager”. En ældre mand gør kur til en ung kvinde på en solbeskinnet vej ved Gardasøen. Sign. H. Brasen 1884. Olie på lærred. 138×102. Udstillet: Charlottenborg 1885 nr. 53. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 228, 1969 nr. 79, afb. s. 19.
1924. Postjubilæum. Lot PRØVETRYK. I alt 28 mærker i forskellige værdier og farver. Ex. Lasse Nielsen [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Mercedes 240 Mercedes 240 GD
BUDT 77500,- DKK
Perlehalskæde prydet med talrige farvede barokke ferskvandskulturperler og lås af metal. Perlediam. ca. 15 mm. L. 63 cm.
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898) En redningsbåd på vej ud i stormfuldt vejr. Sign. C. Bille. Olie på lærred monteret på malepap. 15,5×22.
Kinesisk xiangmu ruyi scepter L. 29 cm samt en kopi af en tuschplade betegnet 1770, 17×9 cm. (2)