karosseribeskyttelse
Str. (LxB): 160x90 cm.
MULTIMETER, 2 stk. Ubrugte.
Hængelås, 40 stk.
3 stk. papir-dispenser + skraldespand + toiletpapir-dispenser + 3 stk. sæbe-dispenser + 12 flasker håndsæbe + 7 stk. boxe for opmærkerbånd (ubrugt)
Radiator Purmo 1 stk, 30 cm høj, 140 cm lang, dobbelt med lameller, med beslag. Ubrugt
Constant (f. Amsterdam 1920, d. Utrecht 2005) Figurkomposition, 1951. Sign. Constant 51. På bagsiden på klistret lille papskilt med påskriften: Med venlig hilsen og mange tak fra Constant 1 Oct. 51. Gouache på papir. 36×44. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Antikkens Grækenland, Sicilien, Siracusa, 2. Demokrati, ca. 466–405 f.Kr., Tetradrachm, c. 420–415 f.Kr., 17,37 g, HGC 2, 1323, SNG ANS 245
C. W. Eckersberg (f. Blåkrog v. Aabenraa 1783, d. København 1853) Skibsmodel af en smakkejolle kravelbygget af bejdset og lakeret træ, på tilhørende stand. Ca. 1830. Sign. Eckersberg fec. på midtskibs dæk til bagbord. H. 107. B. 27. L. 92. Udstillet: Orlogsmuseet, “Marinemaleren C.W. Eckersberg”, 1994–95. Statens Museum for Kunst, “Eckersberg - En smuk løgn”, 2015–2016 nr. 127. Proveniens: C.W. Eckersbergs dødsboauktion II 3. januar 1854 nr. 56. Erhvervet af nuværende ejers familie kort før 1. verdenskrig. Skibsmodellen har været deponeret på Statens Museum for Kunst (inv. nr. DEP547). C.W. Eckersberg byggede selv nærværende skibsmodel til brug for grundige studier i forbindelse med sine marinemalerier. Smakkejollen er i øvrigt en typisk skibstype fra den sjællandske nordkyst, og det antages, at C.W. Eckersberg har konstrueret skibsmodellen under et ophold i Hornbæk.
Chanel Bæltetaske af quiltet pink ombre Caviar læder med gyldne beslag, justerbart bælte, CC drejelås, et rum med en indvendig lynlås lomme og pink stof for. H. 13 x B. 29 x D. 5 cm. 2019. Carte d'authenticité medfølger.
BUDT 20000,- DKK