Lukker 24/11-2024 20:31:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Designer chaiselong designet af Tateishi Shoiji i massiv egetræ, med armlæn af massiv valnøddetræ. Beige betræk. Ubrugt i org. emballage.
Kinesisk Sancai glaceret Shiwan Foo hund af keramik, venstre pote beskytter en hvalp. Ca. midt 20. årh. H. 41 cm. B. 43 cm.
Gunni Omann (f. 1930, d. 2009) Cirkulært spisebord af palisander, plade med udtræk, tre tillægsplader medfølger, heraf én med sarg. Model 55. Udført hos Omann Jun's Møbelfabrik. 1960'erne. H. 71. Diam. 120. Udtrukket L. 270. (4)
Beton-figur - H: ca. 53 cm. (ubrugt)
200 Bars højtryksrenser, 30l/min. Reperationsobjekter. Elektronikken virker ikke på den ene og pumpen virker ikke på den anden. Alto High Flow 1800
VÆGHOLDER til knive, magnetisk udført i ahorntræ. Skruer og dobbeltklæbende tape fra 3M medfølger, str. 40 x 6,5 x 2 cm. Ubrugt, modelfoto.
Katana i Shirasaya med Koshirae og papirer med tidlig signeret Edo klinge af Kanataka ca. 62,5 lang med tydelig Hamon og to huller i anglen. Med klingen montereig med grebet beviklet med hvidt bånd med Kiku Gata Tsuba og sortlakeret skede.
MT Eksjö flisskåp med hydrauliskt öppningsbar sida och sidotipp. Hydrauliskt öppningsbart tak. Dock en reva i kapellet. Mått: Total längd 7400mm Total bredd 2600mm Total höjd 3500mm Skåpets innermått: Längd 7000mm Bredd 2450mm Höjd 2700mm Ventilpaketet under skåpet följer ej med. Skada i golvet (Bild) Lasthjälp finns på plats.
Citrinbroche af 14 kt. guld prydet med facetslebet citrin. Vægt ca. 16 g. L. 4 cm. Ca. 1900.
MIG-SVEJSER,MIGATRONIC. Ikke afprøvet.