2 ubrugte motorer 0,75KW og 1,5KW
5 bure eller bigbags brænde. Blandet træ og delvist tørret. Kløvet. Ca. Max længde 30-35cm. Ca. 5 m3. Sælger kan læsse.
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Flyveren”, 1994. Sign. på bagsiden med titel og datering. Mixed media på krydsfinér. 80×80. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
TOPNØGLESÆT, StahlKaiser, 10 stk. 6- kantet.
6 stk diverse bamser, ubrugte
Günther Förg (f. Füssen 1952, d. Freiburg 2013) Uden titel. Sign. på bagsiden Förg 94. Akryl på bly. Monteret på plade. 60×40. Dette værk er registreret i Estate Günther Förgs arkiv som No. WVF.94.B.1210. Vi takker Hr. Michael Neff fra Estate Günther Förg for de informationer han venligst har stillet til rådighed. Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet fra ovennævnte. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953) Marine med et dampskib på havet. Sign. V. Qvistorff 1940. Olie på plade. 29×41.
Louis Vuitton “Saumur MM” taske af mørkebrunt Mini Lin monogram stof med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, justerbar skulderstrop, to rum med en indvendig lomme og mørkebrunt stof for. H. 22 x B. 30 x D. 16 cm. 2006.
Erik A. Frandsen (f. Randers 1957) Uden titel. Sign. Erik A. Frandsen 05, 2/55. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Div. 54mm pres rustfri stål
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Magnolia”. Oval serveringsbakke af sterlingsølv med hamret overflade og to gennembrudte hanke. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 2X. Formgivet 1905. Vægt 1010 g. H. maks. 2,5. B. 26,5. L. 45.
Står i 6780 Skærbæk. Vægur i træ. H: 85 cm, B: 36 cm, d: 18 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI