ca. 75 fræserskær
4 stk. søm og stift pistoler, 3 tjep + 1 paslode, alle til luft
BITSSÆT, MannesMann, 139 dele.
WOKPANDE 32 cm. Hybrid nonstick wokpande i høj kvalitet, tåler metalredskaber, 3-lags bund. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugt inkl. Låg
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972) Parti fra Sæby på Hornsherred. Sign. Ole Ring, 1961. Olie på lærred. 29×41. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Jacob Jacobsen “Mistral”. Væghængt reolsystem af sortlakeret træ bestående af otte moduler. Udført og mærket hos Hammel Møbelfabrik. Variable mål. (8)
Parti Hydr. Slanger med fittings, koblings ender lige og bøjet, i høj palle, bla 2 tommer, 1 1/4 tommer, 1 tommer, flere str.se fotos
Erindringsmedaljen i anledning af H.M. Dronningens 40 års regeringsjubilæum, 2012, Ag, med originalt krydsbånd og æske med guldtryk - tildelingspapirer medfølger
Monteringsbeslag til skorsten Ø 260 mm. Ubrugt.
Parti kryssfiner plader, ca 80x120 cm, de fleste er 1 til 1,2 cm tykke, stakken er 80 cm høj
Tillverkare: Valtra Modell: 151 Tillverkningsår: 2008 Timmar: 8820h Redskapsfäste Trima sms Frontlastare Ålö 75 Utrustning frontlastare Hydraulisk låsning Lastdämpning Extra hydrauluttag Kopplingsfri fram och back PTO/Kraftuttag bak Fri retur AC ( ej testad ) Motorvärmare ( ej testad ) Bromsuttag Dubbelverkande hydrauluttag bak Hydrauluttag bak Trepunktslyft Hitchkrok Jordbruksdrag Twintrac Noteringar: dålig kontakt till batteri ( startar med starhjälp ) Elektronik behöver ses över. Vid enklare test så känns traktorn bra.
Christian Veilskov Armring af 14 kt. guld. Vægt ca. 5,5 g. B. 5 mm. Diam. 6,2 cm.
Tiffany & Co. “Open Heart” vedhæng af 18 kt. guld i form af hjerte. Halskæde af 18 kt. guld medfølger. Design Elsa Peretti. Vedhæng L. 15 mm. L. 39 cm. (2) Original æske medfølger.