gevindværktøj, også nyt og fingevind
Tre kinesiske tallerkener heraf en familleverte Kangxi samt to famille rose Qianlong. Diam. 28 cm. og 22 cm. (3)
2 ubrugte cylindre 60x40x 600 total
Sikkerhedssko Vismo EN13B, str. 42, ekstraLight ydersål stød.-absorbering og en PU indlægssål. Svedtransporterende inderforing. Ubrugt
Rundt stålfad ø 32cm. 16 stk. + ovale stålfade 55x36cm. 20 stk. + fadstativer 20 stk. + ca. 30 fors. kagespader
1923. 10 øre. Ca. 1000 stk. i cigaræske. [ Gebyr 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898) Parti fra Københavns Havn. Orlogsskibe og koffardifartøjer med Holmen og Frederik V's mastekran i baggrunden. Sign. Bille 1856. Olie på lærred. 68×102.
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 61”. Sofabord med stel af stål. Top af sort skifer. Formgivet 1956. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1987. H. 33. L./B. 80.
33 stk. sortimentsæsker m. div. plast-perler (ubrugt)
Hele Verden. Diverse i 4 kasser med bl.a. lidt basis samlinger, frimærker i kartotek fra diverse lande osv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk Lagervogne med luftgummi hjul, ladmål L 125 B 65 cm
2 stk. M25-M52 Hånd Tapnøgler. No.7