rørbukker for hydr. Rør
Romerske kejserdømme, Claudius, 41–54, Sesterts, Rom, 41–50, EX S C OB CIVES SERVATOS, 26,02 g, RIC 96, C 112 Ex. Professor Niels Hannestad
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Rund vase af uglaseret chamottestentøj, modelleret i knoppet stil. Sign. SALTO, 9141. Kgl. P. H. 21. Diam. maks. 25.
Ingen beskrivelse
Langløbet halvskæftet messingmonteret jagtmusket omkring 1700 med pibe af Geronimo Fernandez. Kolbekappe med grotesk maske, tyk kolbe uden kindpude, blankt gennembrudt tomskildt, lås med flade former graveret med bunden tyrker? på trofæer, hane skåret med udyrshoved, gennembrudt slynget sideblik med udyrshoved, ca. 103 cm. lang bagtil ottekantet fortil rund pibe i kaliber ca. 16 mm. holdt til skæftet af stift og cappucin mærket med Geronimo Fernandez' mærke samt hest. Horndubbet ladestok i træ holdt af tre kannelerede rørkner, hvoraf den forreste er loddet til piben.(1) Geronimo Fernandez arbejdede i Madrid ca. 1690–1727.
33 stk. sortimentsæsker m. div. plast-perler (ubrugt)
1 stk. Leitmotiv "Just married" lampe (UBRUGT)
Vola monteringssæt VR2008K- 99
KØKKENKNIVSÆT udført i VG-10 stål. Kokkekniv, santokukniv, nakirikniv og utilytykniv. Knivblad 12-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ironwood. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto, leveres uden skærebræt.
48 stk Banquet stole sort betræk med guld prikker, kraftig polstret i sæde og ryg, Stabelbar, der medfølger overtræk alle stole
10 stk LED lamper 200W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 10 lamper)
Gulvvaskemaskine Hako B910, med oplader, kører med larmer fra børstehoved
3 ubrugte gear