Lukker 04/12-2024 17:07:00
Gucci “Zumi” taske af bordeaux læder med gyldne og sølvfarvede beslag, justerbar skulderstrop, tre rum med tre indvendige lommer og gråt for. H. 17 x B. 24 x D. 7 cm. Original dustbag medfølger.
SVEJSER til samling/svejsning af plastrør, Ø, 20, 25, 32, 40, 50 og 63 mm. Ubrugt.
Större parti med div rör Dimensioner 200mm, 100mm, 60mm, 30mm, 22mm Alla rör säljes tillsammans Fyrkants järn ingår ej Längd 6m
Køkkenknivsæt udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Urtekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 9-13 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Mål: BxDxH: 80x34x80 cm.
A Chinese cinnabar laquer double-sided box carved with figural scenes. Jiaqing. Diam. 13 cm. A later zitan stand of mallow-shape included. Ref plate 103, 'Chinese carved Lacquer', by Derec Clifford, London 1992. Provenance: The property of a gentleman.
Stor cypriotisk “Bi-chrome” amfora af terracotta, dekoreret i brun og rød med bånd og talrige koncentriske cirkler på hals og krop, bølgestreg mellem hanke. Arkaisk Periode ca. 700–525 f. Kr. H. 58 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Ifølge oplysninger erhvervet i Cypern af dansk udsendt læge for FN missionen og hjembragt i 1968. Dernæst nedarvet i familien.
Louise Bonfils (f. Frederiksberg 1856, d. København 1933) Parti fra Løkken. Sign. L. Bonfils. Olie på lærred. 25×36.
511 par cykel-handsker i str. 475 par str. 9 - 36 par str. 10 (ubrugt) (står på repos)