Lukker 02/12-2024 11:15:00
8 stk. Hans Grohe punktvandlås messing
Afhentes: Rorupvej 19 4320 Lejre >>KÆLDEREN (via Google Maps)
1 bt. La Romanée Grand Cru Monopole , Domaine du Comte Liger-Belair 2011 A (hf/in).
2 sæt Earpads i hvid farve. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugt
ny Grundfos pumpe for gulvvarme
Jørgen Larsen (, København 1945-1988) Opal- og diamantring af 14 kt. guld prydet med tre cabochonslebne opaler og fire brillantslebne diamanter. Vægt ca. 6 g. B. 7 mm. Str. 47.
Herdis Gelardi (f. Aalborg 1916, d. København 1991) Gadesceneri med handlende. Sign. Herdis Gelardi. Olie på plade. 21×28. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1850,- DKK
Hele Verden. Originalt gammelt parti i 2 flyttekasser med diverse frimærker i kuverter og æsker samt indstiksbøger. Desuden lidt mønter inkl. en del erindringsmønter mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Planerskopa med tiltfäste - Helt nytt fäste S80 - Fabrikat SMP - Bredd ca 200 cm - Helt nytt fäste - Nytt skär går att köpa till men ingår ej! se sista bilder - Lasthjälp finns om det bokas i god tid innan upphämtning
BUDT 93500,- DKK
Cape of Good Hope. 1853. 4 d. blå og 6 d. lilla [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Rund vase af stentøj modelleret med frugter, grene og blade i relief. Dekoreret med blå og gråbrun glasur med violette elementer. Sign. SALTO, 1931. Udført hos Saxbo. H. 27. Diam. 23. Litteratur: “Axel Salto - Stentøjsmesteren”, CLAY - Keramikmuseum Danmark, ill. fig. 82, s. 170.
BUDT 275,- DKK