Lukker 04/12-2024 19:14:00
Diamantring af 18 kt. guld prydet med fem brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.64 ct. Farve: E. Klarhed: VVS2. Vægt ca. 3,5 g. B. 5 mm. Str. 52.
Materiale Container med stor dør, uden nøgler, Mål 298x209x H 214 cm. Småbulet, strøm indlagt, isoleret
En sleben tyknakket huløkse af Kregmetype ca. 12,3 cm. lang, en beskadiget tyknakket retøkse ca. 12,5 cm. lang, et lille flintsegl af flække ca. 7,3 cm.lang samt en bladformet flintdolk ca. 13,7 cm. lang. (4)
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Figurkomposition. Usign. Håndkoloreret radering. Bladstørrelse 14,5×9,5. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
Overførselsanhænger med 3-vejs tip. Containerlad medfølger ikke og afmonteres inden afhentnin MTDK P324
BUDT 17000,- DKK
stor Elefant i Eg fra det kendte danske mærke Woud i fin æske, design af Steffen Juul , oplyst pris ca 1349kr, ubrugt
Luftsåmaskine med tæller. Kverneland Accord Pneumatic DL - Luftså maskine
BUDT 10250,- DKK
Peder Evald Madsen (PEM) skitser, 6 stk. Fra 1997 og 1999. De måler fra 10 x 15 cm til 21 x 14 cm. Signeret. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Ca. 21060 stk. div. kort m. kuvert (ubrugt)
Parti div. pærer (ubrugt)