Lukker 04/12-2024 19:45:00
Rubin- og diamantring af 18 kt. hvidguld i form af slange prydet med to facetslebne rubiner på i alt ca. 0.02 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.14 ct. Vægt ca. 5,5 g. B. 14 mm. Str. ca. 54,5.
Satimat glasplade med poleret flad kant , hærdet glas. 50 x 199,5 cm tykkelse 4 mm. Ubrugt.
Stort sæt HSS bor med 220 stk i praktisk kuffert.
65 stk Glas krus med perlekant, H 11cm + 3 stk vaskebakker rumdelt for 25 glas, af god kvalitet
BUDT 4000,- DKK
Træningsmaskine, til mavemuskler
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1983 B/C (us).
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Tre vaser og en skål af lertøj. Dekoreret med polykrome glasurer på cremehvid base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 4,5–17,5. Diam. 11,5–16,2. (4)
124 stk. sort figur som bjørn
1 bt. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1964 C (ms). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorabel harvest of 1947 in Bordeaux.
Kæmpe knivsæt. 8 stk. knive udført i 67 lags Japansk Damaskus stål, dertil strygestål med diamantbelægning samt knivholder i akacietræ. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto.
Fransk maler, 18. årh. Portræt af en herre med lavendelfarvet brokadejakke. Usigneret. Olie på lærred. 81,5×63. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 790, 2006 nr. 1392.