Lukker 04/12-2024 20:02:00
Allan Scharff (f. 1945) “Alliance double” armring af sterlingsølv. Dessin 554B. Vægt ca. 74 g. Diam. ca. 7 cm. Str. L. Georg Jensen efter 1945.
DAEMO Beton hammer, til gravemaskine ca. 25ton. Visuelt gennemgået, der er brugsspor og afskalninger som ved brugt materiale. Funktionsdygtig ved afmontering, opbevaret i hal de sidste år.
Volvo Typ: L180E Årsm: 2005 Tim: 27662 Längd: 9,10 m Bredd: 3,40 m Höjd: 3,58 m Vikt: 29700 kg Spakstyrning Centralsmörjning Maskinen är fullt fungerande
144 stk Amalie Frokosttallerkener Ø 21 cm
Står i 6230 Rødekro. 3 dele Hilti værktøj, samt batteri og oplader. Rundsav SCW22-A, Boremaskine SF22-A og boremaskine TE4-A22. Brugt og ok stand. Ikke afprøvet. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Parti div. børster+ vinduesvasker, Nilfisk + moppefremfører m.v. (ubrugt)
OLIEPUMPE med tæller, slange m.m. 230V.
9 stk. Hans Grohe punktvandlås messing
Stort parti julepynt, bl.a. snemænd med lys, guldfarvet kugler m.m.
BATO VÆRKTØJ, Skruetrækker/Bitsæt sæt, Topnøglesæt samt tangsæt.
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Fire vaser af lertøj dekoreret med hornglaserede mønstre i blåt og brunt på lys base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 7,5–11,5. (4)
Joskin 5000 ME Vand/væske spreder. Pæn og velholdt vogn, som er fuldt funktionsdygtig. Hydrauliske bremser. Rumindhold 5000L Flotation Dæk 550/60-22.5
Rystebord