Lukker 05/12-2024 18:03:00
Piaget Armbåndsur af 18 kt. guld, ref. 8226 A6. Quartz værk. 1980'erne. Integreret Piaget lænke af 18 kt. guld, omkreds ca. 15 cm. Ø 22 mm. Piaget-æske medfølger.
BUDT 17000,- DKK
3 bts. Mg. Champagne “Millésime”, Taittinger 2016 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
1858. 4 sk. brun. Lot med 3 breve sendt fra Odense med nr.stempel 51 og sidestempler i BLÅ FARVE. Alle i pragtkvalitet. Ex. Borch Jensen [ 7 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
Div. Bosch Fladbor, Klinger for bajonetsav, 230 mm Diamantklinge m.m.
Kay Nielsen (f. København 1886, d. Altadena, Los Angeles 1957) Komposition. Usign. Radering, monteret på karton. Bladstørrelse 22,5×25,5. Uindrammet.
To persiske tæpper. Tabriz Haji jalili. 131×158. Samt kirman figural forligger. 82×53. Begge 20. årh.s første halvdel.(2)
2 stk kompressorer. KGK benzindrevet kompressor. F.F Concorde el drevet kompressor. Begge er funktionsdygtige.
3 Bacho 143 rørtænger
Raaco kuffert, måler 47x22cm ubrugt udstillngsmodel, forvent små ridser.
Gulvvaskemaskine Hako B910, med oplader, kører med larmer fra børstehoved
Ib Eisner (f. København 1925, d. 2003) “Kapervogn Efterår”. Sign. Ib Eisner Olie på lærred. 70×80. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Knivsæt med 6 dele. Metallisk knivholder. Originalt emballage. +MOMS