Lukker 03/12-2024 18:00:00
Raaco kuffert, måler 47x22cm ubrugt udstillngsmodel, forvent små ridser.
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2,75 ct. Farve: I-J. Klarhed: SI. Vægt ca. 4 g. Str. 52. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Safir- og diamantbroche af platin og 14 kt. hvidguld og guld prydet med smaragdslebet syntetisk safir omkranset af talrige antik- og enkeltslebne diamanter. Farve: H-K. Klarhed: VS. Vægt ca. 9 g. B. 22 mm. L. 5,8 cm. B. 22 mm.
To monteringer i form af hhv. krone og rytter med hestekaret af forgyldt metal og bronze. Dertil fad af forgyldt tin, støbt med sommerfugl og bladværk. Cirka 1900. H. 18–20. Diam. 24. (3)
BUDT 325,- DKK
4 ens ubrugte hydr. Pumper
Jesper Skov Madsen (f. 1982) “Fremad March”, 2007; sign. med titel og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 100×80. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1700,- DKK
4 stk. tæpper med mål: 92 x 238 cm. 112 x 290 cm. 140 x 216. og 95 x 125 cm. Made in Denmark. Ubrugt, men kan dog være en smule støvet. Salg for advokat +MOMS
Chronoswiss Opus Skeleton af 18 kt. guld, ref. CH 7521. Mekanisk kronografværk med automatisk optræk og datovisning, kaliber C.741S. 2000'erne. Alligatorrem med Chronoswiss C-spænde af 18 kt. guld. Ø 38 mm. Chronoswiss-æske, manual og udateret certifikat medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Se billeder