Lukker 05/12-2024 18:04:00
IWC Portfino af stål, ref. 3331. Quartz-værk med datovisning. Kroko-præget Ole Mathiesen-rem med C-spænde af stål. Ø 34 mm. 1990'erne. IWC serviceæske medfølger.
20 stk. europaller
Kasse div. hæfteklammer/clips 21/4 mm. (ubrugt)
Fire ostindiske tallerkner af porcelæn, heraf et par, derudover en tallerken dekoreret i sepia og guld samt en famille rose tallerken. Qianlong 1736–1795. Diam. ca. 23 cm. (4)
BUDT 430,- DKK
Tiffany & Co. “Atlas” ring af 18 kt. guld. Vægt ca. 8,5 g. B. 7 mm. Str. ca. 50. Original smykkepose medfølger.
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
Christian Lemmerz (f. Karlsruhe 1959) “Rotes Brot”. 2007. Sign. Chr. Lemmerz 07. Mixed media. Bladstørrelse 39×54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Qum helsilketæppe. Persien. Nichedesign med blomstervase. 20. årh.s slutning. 103×153.