Lukker 05/12-2024 18:24:00
Hanhardt Pioneer 417 af bronze “The Rake x Revolution”. Mekanisk værk med manuelt optræk. Sort læderrem med c-spænde af bronze. Ø 42 mm. 2020 Original æske, certifikat og manual medfølger.
Trykluftslange opruller, 10+1 meter. Max. 12 bar. Ubrugt
Toiletsæde Laufen kompas pro-n, 2 stk. softclose, med beslag. Ubrugt
1840. Brev fra Helsingør 15.2 , via Altona 18.2.40 til Aberdeen, Scotland. Ank.stpl. 22 FE 1840. Godt enringsstempel HELSINGÖR 1840 15/2 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk Kunstige Citrontræer
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Udsigt over lyngklædte bakker og Borre sø ved Svejbæk. Sign. P. Mønsted Svejbæk 1912. Olie på lærred. 80×122. Borre Sø ligger ud for byerne Sejs og Svejbæk mellem Brassø og Julsø ved Silkeborg.
Ovalt Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ. 18. årh.s slutning. H. 114. B. 79.
Art Deco agat- og diamantvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med poleret agat, old-cut diamant på ca. 0.25 ct. og talrige enkelt- og rosenslebne diamanter. Centersten farve: I. Klarhed: SI. Vægt ca. 6,5 g. B. 20 mm. L. 4,6 cm. Smykkevurdering fra Magnus Enna medfølger. 2014. Agat er fejlbeskrevet som værende onyks og røgkvarts på smykkevurderingen.
Camping bord/skab (kan klappes sammen) + camping tørrestativ
Per Borup Rubin- og diamantlås af 14 kt. guld i form af frø prydet med cabochonslebet rubin flankeret af to brillantslebne diamanter. Vægt ca. 14 g. L. 2,6 cm.